Munitie "Home Made"

Forumul Vânătoarilor

Moderatori: Cristi, vilistancu, Mossad, biriuck

Munitie "Home Made"

Mesajde biriuck » Sâm Mai 10, 2014 10:25 pm

Actuala lege nu permite vanatorilor sa-si incarce cartusele si acest lucru ridica mari mari probleme.
Multi avem calibre mai exotice si oferta de munitie de pe piata este mica (nu gasim varfurile pe care le dorim), pretul platit este de multe ori nejustificat de mare, marcile disponibile sunt putine iar pentru cei ce au arme mai vechi cu calibre si mai rare situatia este cu atat mai grea :evil: Dupa parerea mea, este o sitiatie prin care ne este ingradit dreptul de folosinta!

Motivatia cum ca este periculos pentru mine sa-mi incarc cartusele nu sta in picioare pentru ca nu este treaba statului sa ma fereasca de asa ceva. Daca ar fi fost, atunci statul ar trebui sa nu ne lase sa sarim cu parasuta, sa ne cataram pe munti, sa facem sex neprotejat in afara casatoriei etc Eu sunt unic responsabil pentru siguranta mea si a celor din jurul meu care pot fi afectati de actiunile mele :!:
Sunt convins ca cei ce comercializeaza munitie nu sunt bucurosi de ceea ce aduc aici in discutie dar spiritul legii trebuie sa serveasca binelui comun si nu doar unor interese.
biriuck

Re: Munitie "Home Made"

Mesajde Cristi » Mar Mai 13, 2014 7:26 pm

Comerciantii ar trebui sa fie bucurosi, caci vor vinde componente si utilaje de incarcat , pe langa munitia de fabrica pe care o iau cei carora nu le place sa incarce.
Cristi

Mesajde biriuck » Mie Oct 08, 2014 3:11 pm

Activitatea ANDA a intrat intr-un con de umbra in ultima perioada si este pacat... Sunt sigur ca acest topic ar trebui sa intereseze multi posesori de arme, il putem cosidera demn de a fi pus pe masa tratativelor la urmatoarele consultari cu reprezentantii autoritatilor?
biriuck

Mesajde Mossad » Lun Oct 13, 2014 12:02 pm

@biriuck Ma gandeam sa te sun zilele astea. Ne vedem in 25 oct la cupa ANCA la bucuresti. Mai multe amanunte acolo.
Mossad
Site Admin

Înapoi la Vânătoare